Minecraft 1.7 Geliyor!

Minecraft 1.6.6 sürümünü sitemizden duyurmuştuk. Ne yazık ki 1.6 sürümü tüm oyuncuları tatmin etmeye yetmedi. Bildiğiniz gibi 1.6 genel olarak hataları düzeltmeye yönelik bir güncellemeydi. Neyse ki, Notch oyuncuların gönlünü alacak ve bir adventure update çıkaracak!
Adventure Update nedir?
Öncelikle oyuna yeni özellikler ekleneceği kesin. Asıl önemli değişiklik ise, oyuna bir senaryo eklenecek. Yani oyunun artık bir amacı olacak. Henüz adventure update hakkında pek bir bilgimiz yok fakat bilinenler ve tahmin edilenler bu yönde. Yeni yaratıklar eklenmesi olası.
Unutmadan, Piston’lar da 1.7 ile birlikte geliyor!

Minecraft 1.7 çıktı!

Minecraft 1.7 dün itibariyle yayınlandı. İnternet bağlantımda olan sorunlardan dolayı sizi bekletmek zorunda kaldım. TTNet’e buradan saygılarımı iletiyorum. Notch 1.7′nin “adventure update” olacağını duyurmuştu fakat adventure update 1.8′e ertelendi. 1.7 bir kaç değişiklikle beraber bizi bekletmemek için yayınlandı. Yeniliklere kısaca bakmamız gerekirse;
+Pistonlar eklendi.
+Shear adında bir nesne eklendi. Artık koyunların yününü almak için buna ihtiyacınız var.


Bu güncellemenin amacı Piston’ları bekletmeden sunmaktı. En kısa zamanda 1.8′in çıkmasını bekliyoruz.

Minecraft 1.7.3 Güncellemesi!

Yeni sürümün ardından alışık olduğumuz üzere 2 güncelleme hemencecik geldi. İkisini bir arada veriyoruz. Genel olarak piston işlemleri sırasında ortaya çıkan “kopyalama/duplication” hatalarını düzeltmeye yönelik 2 güncelleme çıkartmış Notch. Sitemizin üstüne hemen ekledik tabi!